سنگها به علت ساختار درونی و  مواد تشکیل دهنده و نیز پرتوهای نوری که از انها متصاعد می شود دارای انرژی قوی می باشندکه جذب چاکراهای مختلف بدن می شود. سنگها بر اساس طیف رنگی روی چاکرای دارای همان طیف رنگ،تاثیرخواهد گذاشت بنا بر این سنگها دو نوع تاثیر بر انسان دارند تاثیرات جسمی و فیزیکی،روحی و روانی.

بهترین روش بهره گیری از خواص سنگ ها بدست کردن انگشتر است ک نگین آن از سنگ های شفابخش ساخته شده است. انگشتر جایگاه ویژه ای در آئین اسلامی دارد زمانیکه هنوز خبری از سنگ درمانی نبود در دین ما انگشتر عقیق سفارش شده بود و شاید دلیل ناگفته ی آن انرژی خاص این سنگ باشد .

در مقاله های پیشین  به اختصار درباره هفت چاکرای مهم بدن و سنگ های موثر بر آنها گفتیم .حال میخواهیم درباره زمرد و تاثیر ان بر چاکرای چهارم یا همان چاکرای قلب توضیحاتی بیان کنیم . 

درباره زمرد بیشتر بدانیم

زمرد نوعی سنگ از خانواده بریل است . بریل خالص بدون رنگ می باشد اما اضافه شدن مقادیر ناچیزی کروم و وانادیوم به آن باعث ایجاد رنگ سبز می شود. رنگ  سبز زمرد در برابر نور و حرارت ثابت می باشد و فقط در حرارت 700-800 درجه تغییر می کند.

از خواص فیزیکی زمرد اینکه به سنگ مطالعه مشهور بوده چرا که در گذشته قبل از اینکه عدسی و عینک کشف شود نوع شفاف این گوهر برای خواندن و دیدن اشیای کوچک مورد استفاده قرار می گرفته است .این سنگ؛ طبعی سرد و خشک دارد

اثر زمرد در تعادل چاکرای قلب

 چاکراهای  قسمت پائینی ( چاکرای اول و دوم و سوم) بیشتر غرایز ما را که مربوط به بقاء و جسم هستند تحت کنترل دارند. چاکراهای قسمت بالایی ( چاکراهای پنجم و ششم و هفتم ) خصوصیات روانی ، احساسات و آگاهی ما را در سیطره خود دارند. چاکرای مرکزی (چاکرای قلب یا چاکرای ۴) این دو گروه را به هم متصل می‏کند و بنابراین به شدت به احساسات جسمانی و روانی ما پیوند خورده است.

 سنگ زمرد چاکرای چهارم یعنی قلب را به علت رنگ سبز تحت تاثیر قرار می دهد. این چاکرا در مرکز سینه و در امتداد قلب قرار دارد . حس مربوط به آن لامسه است. این چاکرا بر روی قلب، شش ها، دیافراگم، قفسه سینه، شانه ها، دست ها ، بازوها، پوست  و حفره شکمی اثرات خود را اعمال میکند. از انرژی زمرد برای گشودن قلب به روی عشق، بخشش، دلسوزی و اعتماد بهره میگیرند.از خواص دیگر آن می توان به تقویت قلب، خون و دستگاه گردش خون اشاره نمود. این سنگ ترغیب کننده فرد به زندگی و عمل به ندای قلب میباشد.بین عاشق و معشوق پل ایجاد می نماید ، انرژی آزاد می گرداند و محبت بین زن و شوهر را زیاد می کند. تسکین دهنده ذهن نا آرام نیز می باشدو برای دارنده اش منطق و خرد و حکمت به ارمغان می آورد.

استفاده از این سنگ برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری صرع مفید است به ویژه برای کسانی که زمینه ارثی این بیماری در آن ها وجود دارد . گذاشتن آن بر روی چاکراهای خورشیدی مجاری کیسه صفرا را پاک و فعال می کند و سبب تقویت معده و درمان زخم معده می گردد.

کم کاری و یا انسداد چاکرای قلب موجب داشتن قلبی ناسالم، پایین آمدن احساس شادى و به مرور زمان موجب اشکال در چاکراى دوم نیز می شود.

زمرد جزو چهارسنگ گرانبهای دنیاست . که در صنعت جواهر سازی ازآن استفاده زیادی میشود .

میتوان گفت رقیب خیلی خوبی برای سنگ عقیق و فیروزه میباشد انگشتر فیروزه با تمام زیبایی خیره کننده خود میتواند بعد از انگشتر زمرد گزینه ی خوبی برای انتخاب باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *