اگر استایل و زیبایی ظاهری برای شما مهم است و اهل استفاده از اکسسوری های نظیر جواهرات به خصوص انگشتر فیروزه و ست های چشم نواز فیروزه ای هستید و برای تان مهم است که آنها را با چه لباسی بپوشید در این مطلب ما را همراهی کنید.

راهنمای ست کردن لباس با جواهرات فیروزه

بر هیچ کس پوشیده نیست که یکی از زیباترین و درخشان‌ترین سنگ‌هایی که امروزه در میان زیورآلات طرفداران زیادی پیدا کرده است، سنگ فیروزه و به تبع آن جواهرات فیروزه  است.

 فیروزه را با لباس آبی و یا سفید ست کنید: چرا که این دو رنگ با توجه به آرامشی که دارند به درخشش بیشتر جواهرات فیروزه شما بیشتر کمک می کنند. فیروزه با لباس‌های مهمانی در طیف رنگی آبی روشن تا تیره و سرمه‌ای و آبی نفتی هم بسیار جذاب است.

اگر شما جین‌پوش هستید می‌توانید جین‌های آبی و سرمه‌ای‌ تیره را با یک بلوز آبی روشن و یک جفت گوشواره فیروزه ست کنید. اگر پوست دست تان نیز روشن و شفاف است خرید انگشتر فیروزه و ست کردن آن با استایل خود می تواند تاثیر شگفت انگیزی در زیبایی ظاهری شما داشته باشد.

فیروزه‌های موجود در بازار در طیف رنگی سبز و آبی و یا ترکیبی از این دو رنگ وجود دارند. پس بسته به اینکه انگشتر فیروزه یا سایر جواهرات فیروزه ای شما دقیقا دارای چه طیف رنگی است بهتر است رنگ لباس خود را نیز تیره روشن کنید.به همان نسبت که لباس تان تیره تر میشود از فیروزه هایی با طیف رنگی روشن تر و به همان اندازه که لباس تان روشن است از فیروزه هایی با طیف رنگی تیره تر استفاده کنید.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که اصولا با لباس هایی با تم رنگی گرم ست کردن فیروزه کار جالبی نیست. هرگز با لباس نارنجی گردنبند فیروزه نپوشید.

علاوه بر نوع لباس شما می توانید جواهراتتان را بر اساس رنگ موهایتان نیز انتخاب کنید . برای جذابیت بیشتر بین رنگ مو و جواهرات تان کنتراست زیبایی به وجود آورید . اگر موهایتان شرابی و قرمز است از جواهرات سبز متمایل به آبی استفاده کنید،پس برای مو شرابی ها می توانیم خرید انگشتر فیروزه را پیشنهاد کنیم.

در ضمن اگر بعد از مطالعه این بخش از مقاله تصمیم به خرید انگشتر فیروزه گرفتید این نکته را در نظر داشته باشید که فیروزه ای که رنگ آن آبی آسمانی روشن است، مرغوب‌ترین نوع فیروزه است.

نحوه نگهداری جواهرات فیروزه ای

فیروزه تنها سنگ معدنی است که به مواد روغنی حساسیت دارد، چون منافذش حالت تخلخلی دارد و مواد روغنی را جذب خودش می کند، به مرور ایام باعث تغییر رنگ فیروزه می‌شود و وقتی تغییر رنگ داد سبز مات می‌شود و به این ترتیب قیمت و کیفیت فیروزه کاهش پیدا می‌کند. تنها راه نگهداری این است که از مواد روغنی حتی کرم و عطر و ادکلن دور نگه داشته شود . حتی در کمدی که عطر و ادکلن است نباید فیروزه را نگه داشت، البته تغییر رنگ در نگین فیروزه در نتیجه تابش نور آفتاب، تبخیر آب طبیعی موجود در فیروزه یا حتی در اثر مواد شیمیایی موجود در مواد آرایشی بانوان نیز رخ می دهد‌.

در نتیجه بهتر است موقع شستن دست‌ها با مواد و شستن ظرف‌ها حتما انگشتر فیروزه را از دست خارج کنید اگر انگشترتان چرب شد بلافاصله آن را با آب گرم و پودر ماشین بشویید تا زود اثرات چربی پاک شوند . مهم‌ترین خطری که جواهرات فیروزه را تهدید می‌کند، ایجاد خراش روی فیروزه، آب داغ و مواد شیمیایی خانگی است و دلیل آن نیز ترکیب هیدراتی در سنگ است. هرگز از تمیزکننده‌ها استفاده نکنید و از نزدیکی با مواد حاوی کلر نیز اجتناب کنید. آب و نور نیز در برخی شرایط باعث تغییر رنگ فیروزه می‌شود. در چنین صورتی می توانید تضمین کنید که انگشتر فیروزه شما چند سال بیشتر دوام خواهد آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *